Jdi na obsah Jdi na menu
 


JIŘÍ DĚDEK ŠINDELÁŘ
3.1.1949 DOMAŽLICE  +5.1.2009 PRAHA

Obrazek

Obrazek

PRVNÍ AKORDY NA KYTARU HO NAUČIL JEHO STRÝC. V ROCE 65 ZKOUŠÍ S KAPELOU SVIŇÁK. POTÉ BLACK STARS A NĚKOLIK LET S OLDOU.NA VOJNĚ SKUPINA ŠKORPIONI. PO VOJNĚ SKUPINA MAHAGON, KDE SE JIŽ ZAČÍNÁ TVOŘIT JÁDRO KATAPULTU. V ROCE 75 VZNIKÁ TEDY SKUPINA KATAPULT, VE KTERÉ HOBLUJE DĚDEK BASU DO ROKU 90. POTÉ ODJÍŽDÍ DO USA . V ROCE 92 SE VRACÍ DO SKUPINY.

Zemřel Jiří 'Dědek' Šindelář

Plzeň - V motolské nemocnici zemřel v pondělí ráno Jiří Dědek Šindelář, muzikant, který založil s Oldou Říhou legendární kapelu Katapult.

zdroj:www.denik.cz

 „Žádná slova nemohou vyjádřit moje pocity. Naše přátelství a láska k rokenrolu, dvě věci, které nás spojovaly více než 42 let, byly řízením osudu ukončeny. Goodbye Dědku!“ reagoval v pondělí v podvečer na tragickou skutečnost Olda Říha.

Šindelář trpěl chronickým plicním onemocněním, kvůli němuž kapela dvakrát zrušila koncem roku 2008 svůj plzeňský koncert. „Je to konec Katapultu jako takového. Pokud bude dál hrát, už to nebude nikdy takový Katapult, jaký jsme znali,“ poznamenal Hanuš Klůs, který jejich plzeňské koncerty organizoval. „Paradoxně se mu téměř splnilo, co si vždycky přál: umřít na jevišti,“ řekl Klůs v reakci na dva zrušené plzeňské koncerty. Podle něj pobýval Dědek Šindelář v nemocnici už v prosinci, pak mu zdravotní stav dovolil dostat se asi na týden domů. „Po koncertě v Praze, který Katapult ještě odehrál, se jeho zdravotní stav zhoršil a tentokrát se už z nemocnice nevrátil,“ potvrdil Klůs.Šindelářova smrt zasáhla například Jiřího Langa z kapely Turbo. „Věděl jsem samozřejmě, že na tom není zdravotně nejlépe, ale zpráva o jeho smrti je pro mě šok. S Jirkou jsem dva roky v letech 1973 a 1974 hrál za skupinu Mahagon ještě s Ríšou Kibicem. On potom odešel do Katapultu a my jsme s Ríšou založili Turbo. Vidíte, a už jsem z té trojky zbyl sám … Je to moc smutné. Na Jirku budu vzpomínat jako na pohodáře, který měl moc rád muziku,“ komentoval odchod Jiřího Dědka Šindeláře jeho bývalý spoluhráč Jiří Lang.

„Dědek“ Šindelář z Katapultu podlehl plicním potížím

 

5. ledna 2009 16:32, aktualizováno 17:09/www.idnes.cz/

 

Baskytarista Jiří Šindelář, kterému nejen fanoušci skupiny Katapult přezdívali Dědek, zemřel. Boji s chronickým onemocněním plicní nedostatečnosti podlehl jen dva dny po svých šedesátých narozeninách. Informaci potvrdil jeho dlouholetý přítel a kolega z kapely Oldřich Říha.

"Stalo se to dnes před polednem," řekl Říha iDNES.cz v krátkém telefonickém rozhovoru.

Kapela Katapult, která se letos dostala do Kristových let, právě končila plánované turné "Na rozloučenou". Kvůli Šindelářově zhoršujícímu se zdravotnímu stavu její členové zrušili dvě poslední vystoupení, jedno předvánoční v Kadani a druhé den po Třech králích ve Zlíně. Na zlínské pódium se už Katapult v původní sestavě nepostaví.

"Dědkovo" úmrtí je pro kapelu druhou těžkou ranou. Předloni Katapult přišel o bubeníka Tolju Kohouta.

"Je to takové podobojí. Cítím se dobře i blbě, je to absurdní situace. Kafkárna. Na jedný straně je vám blbě, že jedete poslední turné. Je nepředstavitelné, že už nebudu s Dědkem na jednom jevišti. Snažím se na to nemyslet, ale když se na to někdo zeptá, je to, jako by mi někdo šťoural kudlou v srdci. Na druhé straně je vám strašně dobře, že lidi chodí na koncerty, je to obrovsky úspěšný. Absurdita situace je, že už to nemá budoucnost, protože na tom není co dál postavit. Jestli myslíte slušně, tak kariéru, jestli neslušně, tak sex," řekl Říha před plzeňským rozlučkovým koncertem.

Na začátek listopadu si kapela naplánovala rozloučení s domovskou Plzní. "Plzeňský koncert bude výjimečný tím, že právě Plzeň je, poeticky řečeno, matkou Katapultu. V celé šňůře našich koncertů je ten plzeňský nejdůležitější," vyznal se frontman kapely Olda Říha.

KatapultŠindelářův zdravotní stav se ale pár dnů před koncertem zhoršil a baskytarista s mohutným knírem místo na pódiu skončil na kapačkách v nemoci. I když Šindelář moc chtěl a doktory přemlouval, ti ho na koncert nepustili.

S Plzní se měla kapela loučit na druhý pokus loni 9. prosince. "Skupina během svého Turné na rozloučenou vše podřídila tomu, aby v Plzni mohla hrát. Olda Říha prohlásil, že Plzeň být musí, na ostatních koncertech už tolik nelpí," řekl tři dny před koncertem Hanuš Klůs, který koncertní šňůru zajišťoval

Dědka Šindeláře v neděli 7. prosince pustili doktoři domů, osmého prosince ráno se mu zdraví ale zase zhoršilo a po několika hodinách se baskytarista musel vrátit zpátky do nemocnice. "Nedá se nic dělat, plzeňský a chebský koncert, které měla kapela odehrát v tomto týdnu, musíme zrušit," povzdechl si tehdy manažer Hanuš Klůs.

Posledním koncertem Katapultu, který společně odehráli Olda Říha s Dědkem Šindelářem, bylo koncem loňského listopadu pražské Futurum. Katapult se loučil s koncertováním, protože na únor lékaři plánovali transplantaci Šindelářových plic.

Zemřel Jiří "Dědek" Šindelář z Katapultu. Legenda skončila

05.01. 16:59 | Aktualizováno 06.01. 07:27 | tn.cz / muf

 

Baskytarista skupiny Katapult Jiří "Dědek" Šindelář v pondělí zemřel. Nezvládl boj s chronickým onemocněním plic.

Jiří "Dědek“ Šindelář oslavil v sobotu šedesáté narozeniny.

Kapela Katapult ale kvůli jeho zhoršujícímu se stavu nedokončila ani loňské turné.

Šindelářův kolega a kamarád Olda Říha, který Katapult zakládal, nebyl včera schopen smrt "Dědka" komentovat.

Na internet pak napsal následující vyjádření:

"Žádná slova nemohou vyjádřit moje pocity. Naše přátelství a láska k rokenrolu, dvě věci, které nás spojovaly více než 42 let, byly řízením osudu ukočeny.

Good bye Dědku!

Olda"

Smrt otřásla stovkami fanoušků kapely. Hobluj, Dědku, někde v nebi", "Už nebude žádné někdy příště", píší v internetových diskusích.

Do konce turné zbývaly odehrát dva koncerty, a to v Kadani, 20. prosince 2008 a ve Zlíně, 7. ledna 2009. Oba koncerty byly bez náhradního termínu zrušeny.

Petra Janů: Bohužel moc kouřil

"Jiřího Šindeláře je mi moc líto, byl to prima kluk. Často jsme se potkávali na hudebních akcích a vždy mi byl moc sympatický. Byl mi blízký a takový osud si určitě nezasloužil," uvedl zpěvák Petr Janda ze skupiny Olympic.

Zpěvačka Petra Janů na zesnulého hudebníka zavzpomínala následujícími slovy: "Začínali jsme s rockovou muzikou a byli jsme velcí kamarádi. Bohužel se ale kouření cigaret věnoval tak intenzivně, že se není čemu divit."

Smrt Jiřího Šindeláře se dotkla také moderátora Petra Novotného, který patřil k velkým fanouškům Katapultu. "On a Říha pro mě znamenají celé moje mládí. Pamatuji si úplné začátky Katapultu a Dědek je pro mě symbolem této kapely," uvedl Novotný.

Dva Zlatí slavíci, 7 tisíc koncertů, 15 alb

Skupina Katapult vznikla v roce 1975. Jiří "Dědek" Šindelář" patřil spolu Oldřichem Říhou k jejím zakladatelům. Oba společně před založením Katapultu působili v sestavě Black Stars.

Kapela Katapult během své úspěšné hudební dráhy odehrála 7 tisíc koncertů a v celkovém prodeji hudebních nosičů se umístila na druhém místě za skupinou Olympic. Katapult v letech 1979 a 1980 zvítězil v hudební anketě Zlatý slavík. V roce 2007 byl uveden do Beatové síně slávy.

Rocková skupina během třicetileté kariéry vydala 15 hudebních alb. Poslední řadové album Katapultu s názvem Long Live Katapult vyšlo v roce 2005. Loni kapela svou kompletní tvorbu vydala na kolekci šesti CD s názvem Good Bye.

Dědek Šindelář (+60) z Katapultu: Udusil se!

 

Udusil se kvůli plicní nedostatečnosti, která ho v poslední době sužovala. Muzikant nemohl ani dokončit rozlučkové turné, zůstal fanouškům dlužen poslední koncert. Právě zítra měl Šindelář před své příznivce ve Zlíně předstoupit naposled. Už se tak nestane. Operace plic, kterou měl podstoupit v únoru, se nedožil. Hity jako Hlupák váhá či Vojín XY už zůstanou navždy jen na záznamu. "Žádná slova nemohou vyjádřit moje pocity," řekl Blesku frontman skupiny Katapult Olda Říha (60). Se Šindelářem ho pojilo více než čtyřicetileté přátelství a láska k rokenrolu.

Jiří 'Dědek' Šindelář byl čtyřikrát ženatý a měl tři děti. Jeho čtvrtá žena Zuzana byla vdovou po populárním kytaristovi Richardu Kybicovi ze skupiny Turbo.

V polovině ledna vydá Blesk jako vzpomínku na Jiřího Šindeláře speciální CD Výroční koncert Katapultu. Olda Říha přijde dnes do Blesku, od 13:00 bude diskutovat se čtenáři.
Good bye, Dědku!
Skončila jedna legenda. Včera zemřel další ze zakladatelů kapely Katapult, Jiří 'Dědek' Šindelář (†60). Podlehl plicní nedostatečnosti, kvůli které musel Katapult zrušit i dva poslední koncerty úplně posledního turné. Naposled se Šindelář měl na pódium postavit právě zítra ve Zlíně.
Jiří Šindelář a Olda Říha začali společně s muzikou před dvaačtyřiceti lety, stejně jako bubeník 'Tolja' Kohout (†61), který své parťáky opustil v říjnu 2007. O rok později se zhoršila 'Dědkova ' plicní nedostatečnost a legendární kapela vyjela na poslední turné. Rozlučkové. Ani to ale nedokončila. Na dva fi nální koncerty už Jirka Šindelář
sílu neměl. Dýchání se rapidně zhoršovalo. Zítra se měl Katapult rozloučit s fanoušky ve Zlíně. Už k tomu nedojde. Kapela, která získala dva Zlaté slavíky - v letech 1979 a 1980, se už nikdy nesejde.
"Bojím se roku 2009," řekl loni v rozhovoru pro Blesk frontman kapely Olda Říha (60). "Osud si na nás evidentně zasedl," dodal. Byl s přítelem natolik srostlý, že cítil, že je zle. Včera mu do řeči nebylo vůbec. "Žádná slova nemohou vyjádřit moje pocity," řekl Říha. "Naše přátelství a láska k rokenrolu, dvě věci, které nás spojovaly více než 42
let, byly řízením osudu ukončeny. Good bye, Dědku!" dodal Olda.

Fanoušci z Plzně se v sadech loučí s rockovou legendou

Plzeň - Rozloučit se s legendárním baskytaristou Jiřím „Dědkem“ Šindelářem, který zemřel v pondělí, přicházejí fanoušci do Křižíkových sadů.

zdroj:www.denik.cz

Uctít památku baskytaristy legendární kapely Katapult Jiřího „Dědka“ Šindeláře, který zemřel v pondělí mohou lidé až do soboty v Křižíkových sadech v Plzni
Uctít památku baskytaristy legendární kapely Katapult Jiřího „Dědka“ Šindeláře, který zemřel v pondělí mohou lidé až do soboty v Křižíkových sadech v Plzni

„Jsem rád, že tu pamětní deska je. Četl jsem, že pohřeb bude neveřejný, takže mohu uctít jeho památku alespoň takhle,“ říká osmačtyřicetiletý Plzeňan Václav, který byl dlouholetým fanouškem Katapultu.

Ještě z dob jeho působení v kapelách Black Stars a Mahagon znal Šindeláře Vladimír Kohout. „K Plzni patřil. Pamatuji si i první koncert Black Stars v liďáku Na Roudné. Je ho, kluka, škoda. Šedesát, to ještě není žádný pořádný věk,“ konstatuje Plzeňan.

Pamětní desku do sadů umístila hudebníkova rodina. „Jeho bratr přišel za primátorem Rödlem a požádal ho, zda by město nevyšlo v tomhle záměru rodině vstříc. Zařídili jsme místo a povolení přes třetí plzeňský obvod,“ uvedla mluvčí plzeňského magistrátu Zdeňka Kubalová. Deska ze sadů zmizí v den muzikantova pohřbu. Ten by se měl uskutečnit zítra od 13 hodin v kostele v Čechticích na Benešovsku.

Jiří „Dědek“ Šindelář zemřel dva dny po svých šedesátinách v motolské nemocnici v Praze. Delší dobu trpěl plicní nedostatečností.

„Dědek“ z Katapultu navždy odešel
www.idnes.cz
10. ledna 2009  12:57,  aktualizováno 17:27
Klidný obřad, velká fotografie a baskytara vystavená u rakve. Tak se rozloučili pozůstalí a přátelé s Jiřím "Dědkem" Šindelářem, dlouholetým členem skupiny Katapult. Hudebníkově poslední cestě přihlížel zaplněný čechtický kostel na Benešovsku.
"Chtěli jsme datum pohřbu utajit před bulvárním tiskem, vdova po Dědkovi Zuzana nechtěla, aby se do malých Čechtic sjely davy lidí a novinářů, ale někdo z obce tu informaci prozradil," zlobil se v týdnu kapelník Katapultu Oldřich Říha.Dodal, že on ani jeho známí nestojí o médii sledovaný obřad ve stylu pohřbu Karla Svobody.
Smuteční dav nakonec čítal na 150 lidí, obřadu se zúčastnilo i několik televizních štábů. S obrovským věncem dorazili členové Olympiku včetně Petra Jandy i Josef Vojtek z Kabátu. "Olda Říha nakonec nepřišel," uvedl fotograf MF DNES, který akci na místě dokumentoval.
Podle agentury ČTK byl údajně přítomen rozloučení v nejbližším rodinném kruhu a poté odjel. "Po odchodu Tolji Kohouta a Dědka jsem teď zůstal zůstal z původní sestavy Katapultu sám," řekl Říha a dodal, že ve stovkách kondolencí a dojemných mailů fanoušci Katapultu například píšou, že s Dědkem umřelo i jejich mládí.
Kostelní lodí zatím při mši zněli Katapulti. Pláč mnohých přítomných umocnil okamžik, kdy z reproduktorů zazněl Šindelářův hlas v písních Rovnováha a Miluji severní nebe.
Kromě stovek vzpomínek, které naplnily smutkem a mrazem ochromený čechtický kostel, si "Dědek" na poslední cestu vzal svůj kovbojský klobouk a boty, které pozůstalí přistavili k jeho portrétu z pódia.
Šindelář podlehl chronickému onemocnění plicní nedostatečnosti v pondělí, dva dny po svých šedesátých narozeninách. Jeho zdravotní stav se v posledních měsících nárazově měnil.
Konec rozlučkového turné Katapultu, který skupina měla zakončit v lednu, vypadal pro fanoušky nadějně, Šindelářovo zdraví si ale nedalo poručit. Katapult se loučil s koncertováním, protože na únor lékaři plánovali transplantaci Šindelářových plic.

Poslední rozloučení

Čechtice  - V sobotu 10. ledna ve 13 hodin začal pohřeb známého baskytaristy skupiny Katapult Jiřího Šindeláře.
Pohřeb známého baskytaristy skupiny Katapult Jiřího „Dědka“ Šindeláře se uskutečnil v sobotu 10.ledna v kostele sv. Jakuba v Čechticích.
S hudebníkem se přišlo rozloučit spoustu známých osobností. „Byl to výborný muzikant a skvělý člověk. Je to smutný,“ uvedl Milan Peroutka, člen skupiny Olympic.
Z Čechtic pochází Šindelářova manželka, proto po pohřbu byly jeho ostatky přeneseny na čechtický hřbitov, kde byl před pěti lety pohřben muzikant skupiny Turbo Richard Kybic.

zdroj:www.tn.cz 
Pohřeb v rockerském stylu. Hudba Katapultu, věnec s nápisem "Dědku, hobluj", smutnící Petr Janda z Olympicu i Pepa Vojtek z Kabátu.Kostel v Čechticích na Benešovsku zaplnili po jedné hodině odpoledne do posledního místa nejen příbuzní Jiřího "Dědka" Šindeláře, ale i místní lidé a plno hudebníků.Šindelář zemřel na následky plicního onemocnění v pondělí, dva dny po svých šedesátinách, v motolské nemocnici v Praze.
Uprostřed kostela poutala pozornost vystavená Šindelářova baskytara Fender. Pláč mnohých přítomných vyvolal okamžik, kdy z reproduktorů zazněl Šindelářův hlas v písních Rovnováha a Miluji severní nebe.
Stříbrnou rakev nesl také Šindelářův syn Michal, někdejší bubeník Katapultu.
I když si rodina přála klidný církevní pohřeb bez účasti novinářů, místo a čas obřadu se prozradilo.
Dědkův nejbližší kolega Oldřich Říha, frontman Katapultu, se s kamarádem v kostele rozloučil ještě před příjezdem novinářů, byl tam sám asi dvacet minut. Před mší potom odešel a ukládání rakve sledoval z balkonu protějšího domu, chtěl se vyhnout novinářům.
"Pro mě Dědek neumřel, v srdci mi žije pořád dál. Budou mi ho připomínat jeho fotky i desky, denně si aspoň desetkrát řeknu 'Dědek Šindelář'," svěřil se po pohřbu štábu TV Nova.
Veřejnost se mohla s Dědkem rozloučit už v minulých dnech v Plzni, kde léta působil. Do Křižíkových sadů rodina dočasně umístila jeho pamětní desku. Desítky fanoušků k ní během týdne nosily květiny, dnes by ale měla být odstraněna.

Olda Říha se s Dědkem rozloučil až hodinu po obřadu
Smuteční obřad uspořádala vdova v místním kostele a s baskytaristou kapely Katapult se přišlo naposledy pozdravit několik stovek přátel, sousedů a známých.
Říha strávil v Čechticích u Vlašimi celé dopoledne, aby trochu povzbudil Zuzanu. Pak vyplnil to, co řekl před několika dny Blesku.
Obřadu se nezúčastnil. "Sami jsme se jen s mou ženou s 'Dědkem' v kostele rozloučili hodinu před obřadem ve dvanáct hodin, protože tak jsem to chtěl," svěřil se Říha. Potom frontman odešel.
"Na ukládání do hrobu jsem se díval z balkonu sousedního domu," dodal. K hrobu se s kamarádem přišel rozloučit až ve chvíli, kdy s ním mohl být sám a dát mu poslední sbohem.
Z kolegů přijela skupina Olympik v čele s Petrem Jandou, skupina Turbo s Jiřím Langem, Pepa Vojtek s přítelkyní Jovankou a Jana Kratochvílová.
Podle informací Blesku zjevně pohublá a zdrcená vdova svého muže sama připravila do rakve. Dala mu s sebou i jeho oblíbenou kytaru.
Nejsmutnější byl pohled na dceru Zuzany, malou Vivien, která jako dvouletá ztratila tátu Richarda Kybice (†53), muzikanta z kapely Turbo, a velice přilnula k druhému manželovi maminky, Šindelářovi. Teď s pláčem pochovala i druhého tatínka.
Když v kostele po mši zazněly písně, které 'Dědek' s Katapultem nazpíval, vyhrkly slzy i těm, kteří se do té doby drželi.
Dlouhý průvod 500 smutečních hostů doprovodil rakev s ostatky na hřbitov. Slavný basák spočinul v zemi jen pár metrů od prvního manžela Zuzany, Richarda Kybice.

Říha: Dědek s námi bude pořád!
 Pondělí 12.01.2009 11:06
ČECHTICE - Kytaru, oblíbený kovbojský klobouk a boty si vzal na poslední cestu do muzikantského nebe Jiří Dědek Šindelář, s nímž se do čechtického kostela a na zdejší hřbitov přišlo v sobotu rozloučit na pět stovek kamarádů, přátel a známých. "My budeme s Dědkem spolu pořád!" nechal se slyšet poslední žijící člen Katapultu Olda Říha.
Říha se sice obřadu osobně nezúčastnil, obával se, že by ho psychicky nezvládl, ale s kamarádem a kolegou se rozloučil hodinu předtím. Ukládání do hrobu sledoval z balkonu sousedního domu.
"Byl to kolega a kamarád. Nestýkali jsme se osobně, ale často se vídali na "fesťácích". Jeho baskytara mne provázela životem od malička. Katapulti byli tou první českou kapelou, kterou jsem začal vnímat," svěřil se Šípu frontman skupiny Kabát Pepa Vojtek.
Ten také vyslovil přání, aby Katapult žil dál. Přes nepřízeň osudu zbyl z něj jen Olda Říha. Rocker Vojtek by byl rád, kdyby smrtí Dědka všechno neskončilo. "Lidé jsou smrtelní, muzika ne! A ta "Kaťácká" nesmí zmizet," dodal.
Smutek byl vidět i v očích členů kapely Olympic, zpěvačky Jany Kratochvílové i Jiřího Langa, šéfa kapely Turbo, kteří se také přišli se Šindelářem rozloučit. "Byli jsme dlouholetí kamarádi, oba jsme Plzeňáci a dokonce jsme spolu i hráli v letech 1973 - 1974 v kapele Mahagon. Dědec byl vždycky skvělej parťák. Výborný muzikant, pohodář a srandista. Tak ho mám v sobě zapsaného a tak na něj budu vzpomínat," uvedl Jiří Lang.Rovnováha.mp3 - Katapult

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Intoxication Blood Press - Hypertension

(ABenThehealo, 7. 10. 2018 12:42)

Poids est comment calleux votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur determination pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque culture votre moelle bat, il pompe le sang par de vos arteres a la prendre facilement de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/prix-medicament-cialis-canada/

kyticka

(caryfuk, 29. 1. 2009 3:23)

blízky kamarádi zapalte svíčku i za mě Katapul to je kapela Jaroměř v divadle dědek a spol když to rozbalyli to se zapomělo na všecko hrajte dál

Už hobluje v nebi

(FANDA Eman, 16. 1. 2009 11:37)

Nedá mi den co den nepomyslet na SKUPINU mého mládí tedy KATAPULT a na´ĎEDKA´.Pouštím si písničky a stane se mi jako chlapovi,že se vidím na jejich koncertě a slzy jsou na místě.Tahle skupina by měla hoblovat dál,vždyť OLDA to ještě někdy rozpálí a dav se bude vlnit.Mladej Šindelář už to s něma pěkně válel.

"Hobluj dál, Dědku!"

(Fanoušci, 6. 1. 2009 10:22)

Autor: Alena
Datum: 6.1.2009, 09:36:45
Je mi to strašně líto,co se Katapultu přihodilo.Byl to velký hráč který nám zůstane v srdcích a nikdo ho jen tak nenahradí.Jeho rodině chci jen říct upřímnou soustrast.
Autor: Boby
Datum: 6.1.2009, 07:58:35
Vojín XY hlásí odchod,věčná škoda.Tak tam v nebi Dědku pořádně hobluj!!!
Autor: Gogo
Datum: 6.1.2009, 00:07:51
Je mi to moc líto, netušil jsem, že je to s ním až tak zlý. :-( Nedávno odešel taky rychle a předčasně Tolja Kohout a teď Dědek... :-((( Upřímnou soustrast všem nejbližším, my nezapomeneme!
Autor: BOHATÝ PODNIKATEL
Datum: 5.1.2009, 23:16:21
jako bigbeat Black Stars a v letech kolem 1966 hrávali na nedělních
odpoledních čajích v plzeňské Besedě! To byly časy!
Upřímnou soustrast.........
Autor: keloma
Datum: 5.1.2009, 23:10:30
Dnes odpoledne jsem si vzpoměl, že je právě dnes 5.1. je tomu 8 let, co zemřel Mejla Hlavsa.
A dnes svým způsobem neméně legendární Dědek Šindelář.
Autor: jitka
Datum: 5.1.2009, 19:32:02
Tak to mě i mého chlapa docela vzalo,myslím i naše kámoše,protože jsme na
nich vyrostli a i teď jsme při nich vždy ožili.Je nám 42 a Katapult je pro
nás symbol a legenda.Dedku,lehký spánek,ale lepší by bylo,kdybys mohl jště
dlouho hoblovat.

"Hobluj dál, Dědku!"

(Fanošci, 6. 1. 2009 10:07)


06.01. 08:44 | Aktualizováno 09:35 | tn.cz / pez
Zpráva o smrti Jiřího "Dědka" Šindeláře, baskytaristy skupiny Katapult, rozesmutnila české rockové fanoušky.
Čtenáři našeho serveru na zprávu o smrti zakládajícího člena české bigbítové legendy reagovali unisono - byli smutní a rozčarovaní.
"Je mi 46 let, ale brečím jako malej kluk!!!Katapult je věčnej!!! Ty jsi byl jeho duší a budeš dál!!! Skláním se před Tvojí památkou," napsal do diskuze uživatel jirka.
"Dědku díky moc a hobluj nahoře jako tady dole na Zemi. Upřímnou soustrast celé kapele i rodině," popřál jako jeden z mnoha diskutujících
Někteří z našich čtenářů si zavzpomínali i na to, jak na písničky Katapultů balili své první lásky. "Na Kaťácich jsem vyrostl, poprvé se libal i miloval. Dědku sbohem. Oldo, už jsi sám, drž se," vzkázal frontmanovi skupiny Oldřichu Říhovi čtenář Beny.
Jiní zase obdivovali, že i když baskytarista Katapultů bojoval s nemocnými plícemi, hrál až do poslední chvíle. "Díky za vše krasné, díky za poslední koncert ve Futuru. Život je boj a Dědek ho dobojoval až do konce! I tobě Oldo díky, žes ho podržel! Tak snad Někdy příště," povzdychla si Zuzana.
Řada čtenářů si zanadávala na to, jak je život nespravedlivý. "Život někdy dokáže být nespravedlivě krutej.V našich rockových srdcích však budeš žít, Dědku, dál," sliboval diskutující s pseudonymem Kaja.
"Česká muzika přišla o velkého umělce a génia. Je to velká škoda. Skupina Katapult už nikdy nebude to, co bývala. Odpočívej v pokoji, Dědku," loučil se s "basákem" Jiřím Šindelářem uživatel Petr.