Jdi na obsah Jdi na menu
 


Katapult se parádně rozloučil s Ostravou

/zdroj:www.denik.cz/
Ostrava - Večer plný hudebních příběhů strávili předevčírem posluchači na posledním ostravském koncertu legendární skupiny Katapult. Alespoň tak ho nazval frontman kapely a její zakladatel, zpěvák, kytarista a skladatel v jedné osobě Olda Říha.

Jak známo Katapult oznámil na letošní rok ukončení své plodné třiatřicetileté kariéry. Důvodem je vleklé onemocnění jednoho člena kapely. „Baskytarista Jiří Dědek Šindelář už dlouhou dobu trpí chronickým onemocněním plicní nedostatečnosti. Z tohoto důvodu již nemůže absolvovat tradičních osmdesát koncertů ročně. Proto jsme se rozhodli, že v letošním roce absolvujeme poslední turné, na rozloučenou,“ prohlásil před časem Olda Říha...

A pondělní koncert v zaplněném Domě kultury města Ostravy stál opravdu zato. Pře sto minut si nadšené fanynky a fanouškové „Katíků“ zažili ten správný rockový nářez. Mnozí si zpívali spolu s účinkujícími Dvě růže krepový, Až, Hlupák váhá, Půlnoční závodní dráhu a další hity kapely. Vedle Oldy Říhy a Jiřího „Dědka“ Šindeláře (basová kytara, zpěv) za bicí usedl legendární bubeník, „Káša“ Jahn, který kdysi hrával ve skupině The Rebels a postupně ještě vystřídal další formace Jedna pecka střídala druhou.

Katapult nezarmoutil své věrné ani po koncertě. Všichni tři muzikanti rozdávali autogramy, pózovali před mobily a objektivy foťáků pro rodinná alba.

Také Jirka „Dědek“ Šindelář nevypadal po náročném vystoupení nijak unaveně. „Co k tomu říci? Jasně, že je mi líto, že nejsem fit, tak, jak bych si představoval. Ale mám obrovskou radost, kterou dneska vytvořilo publikum v Ostravě. No, dokud to půjde tento rok tak ještě budu hrát, až to nepůjde půjdu z jeviště rovnou do penálu. Zůstalo mi dvacet procent plic. Zatím jezdím, chci využít nějakou malou pauzu mezi koncerty do konce roku a pojedu si trochu odpočinout do USA,“ svěřil se legendární basový kytarista Katapultu, který se chce se svými zdravotními neduhy ještě poprat a v budoucnu hlavně relaxovat.“

„Dneska jsem už hodně vyšťávený, po koncertu mám hodně hlavu vymytou,“ reaguje Olda Říha na naše přání, natočits ním rozhovor.

Na otázku, zda-li po rozpadu Katapultu bude zpívat dál, odpovídá: „Jsem železný, samozřejmě, že budu hrát a zpívat dál, ale zatím to neřeším. Tento rok se věnuji Katapultu a uvidíme, až nastane čas, tak se zamyslím a určitě něco vymyslím. Jsem muzikant, takže musím hrát,“ říká rezolutně nestárnoucí rocker, který v květnu oslaví šedesátiny.

„Každý koncert u mě není o fyzičce, je to sranda. Síly mám určitě na čtyři koncerty za sebou, ale emocionálně to je hodně vyčerpávající, dotáhnout pohodovou atmosféru až do konce každého koncertu, dá určitě zabrat. A nesmí při tom chybět potřebná legrace, ironie, vážné záležitosti,“ míní Olda Říha. S fyzičkou rozhodně problémy nemá. „Hraji squash, fotbal, stolní tenis, šílenec, který neustále sportuje, ale ne kvůli fyzičce, ale pro přirozené vybití energie. Takže u mě vítězí rokenrol a pak pivo,“ dodává Olda Říha. A popularita? „Považuji se za obyčejného chlápka, cítím se pořád stejně,“ uzavřel naše pondělní setkání Olda Říha
 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář